NARZĘDZIA SEO

Sprawdzanie wieku domeny

Wprowadź domeny w polu tekstowym, na przykład:

  • google.pl
  • facebook.com
  • twitter.com

Maksymalna ilość domen do sprawdzania: 5

Wiek domeny

Czy wiek domeny jest ważny?

Wiek domeny z całą pewnością ma znaczenie przy pozycjonowaniu strony. Strona która posiada domene istniejącą od dłuższego już czasu ma już wyrobioną markę i autorytet. Jeśli dana strona istnieje kilka lat, jest poprawnie napisana i zawiera ciekawe, unikatowe wiadomości, algorytm Google obdarza ją większym zaufaniem.

Łatwiej więc jest pozycjonować starsze strony. Nowa domena nie przedstawia tak ugruntowanej wiarygodności, zapewne nie wyrobiła sobie stałego grona odbiorców i dopiero pracuje na uznanie.

Nawet jeśli zadbamy o przydzielenie do niej bardzo mocnych linków, możemy nie uzyskać inteersujących nas pozycji na cięższe frazy, jak w przypadku domeny, która ma za sobą jakąś historię.

Należy również pamiętać, że jeśli zabieramy się za pozycjonowanie świeżej domeny, musimy szczególnie uważać, by nie przesadzić z nadmiernym linkowaniem. Przy blastowaniu domeny bez historii możemy bardzo szybko załapać się na filtr Google lub w najgorszym przypadku na bana.

Podsumowując, wiek domeny stanowi kluczową informację dla pozycjonerów. Dobry pozycjoner w pierwszym kroku wyceny fraz kluczowych dla swojego klienta sprawdza moc domeny. Żeby to zrobić niezbędne jest sprawdzenie wieku domeny.

Darmowe narzędzie do sprawdzania wieku domeny.
Możesz dzięki niemu sprawdzić kiedy zostały zarejestrowane domeny.