Nasze usługi

Zamawiając wiele usług i produktów mogą Państwo liczyć na specjalne rabaty!

Mobilne strony internetowe

Responsywne strony internetowe

Od czasu, kiedy to smartfony, tablety oraz inne urządzenia zajęły lwią część rynku, jeśli chodzi o urządzenia do przeglądania i korzystania z internetu, znacząco zmieniły się również technologie i standardy, jeśli chodzi o strony www oraz ich projektowanie.

W dzisiejszych czasach, standardem jest już niemalże responsywność szablonu każdej strony, a większość systemów CMS obsługiwana może być również z pozycji telefonu czy tabletu.

Czym jest responsywność, jeśli chodzi o strony www?

Przede wszystkim jest to możliwość dostosowania się szablonu do rozdzielczości, w jakiej wyświetlana jest strona Internetowa.

Oznacza to, że szablon strony dopasowuje się do rozdzielczości komputera z monitorem HD, z monitorem tradycyjnym, do telefonu 5 calowego lub 10 calowego tabletu. Tak tworzone strony www są wręcz wynagradzane przez Google i jednocześnie ich oglądalność jest zdecydowanie wyższa, niż w przypadku tradycyjnych stron.

Mobilne strony www

Koncepcja Mobile First Design

Mobile First to sposób projektowania stawiający na pierwszym miejscu wersję mobilną. Zgodnie ze strategią Mobile First tworzymy najpierw prostą i przejrzystą stronę na urządzenia przenośne, a dopiero w dalszym etapie rozbudowujemy ją na potrzeby większych ekranów desktopowych. Stosowanie się do tej strategii zmusza do szukania prostych i skutecznych rozwiązań. Eric Schmidt, prezes zarządu Google, stwierdził, że obecnie większość produktów Google jest tworzona najpierw w wersji mobilnej. Nie od dziś wiadomo przecież, że Google faworyzuje witryny internetowe posiadające wersje mobilne.

Urządzenia mobilne w chwili obecnej są już wystarczająco rozwinięte, wiele z nich ma już rozdzielczość wyższą od monitorów stacjonarnych. Musimy jednak pamiętać, że technologia cały czas się rozwija i telewizory z funkcją Smart TV też będą mieć coraz większą rozdzielczość. Dobre strony internetowe powinny się dostosowywać do każdej rozdzielczości, zarówno mobilnej jak i tej najwyższej. Koncepcja Mobile First jest aktualnym trendem, dlatego też warto dostosować się do realiów rynkowych!

Jedna wersja strony internetowej z całą pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem.

Nowoczesne systemy CMS, zarówno te darmowe jak i płatne, pozwalają już na tworzenie w pełni responsywnych serwisów internetowych. Ponadto wiele firm oferuje przetworzenie strony do postaci responsownej całkowicie za darmo, w ramach świadczonych usług.

Tworząc więc autorski CMS, projektanci muszą mieć na uwadze to, żeby owe CMSy były nie tylko obsługiwane z pozycji tabletu czy też smartfona, ale pozwalały na tworzenie responsywnej treści.

Responsywne strony www są już koniecznością!

Twoja strona internetowa musi być responsywna, jeśli chcesz, aby przyciągała klientów!

Dzięki witrynie RWD (Responsive Web Design) zyskasz wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.Responsywne strony Internetowe

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Oferujemy profesjonalną obsługę firm w zakresie promocji w Internecie.
Twoją stroną zajmiemy się z pełnym poświęceniem.

Skontaktuj się z nami